FIMO професионалнa глина за печење 8028

fimo_professional_doll_art_8028-45
700,00 ден парче
боја

+

FIMO професионална глина за моделирање која се стврднува во печка, доаѓа во голем блок од 350g.
Поранешниот FIMO Puppen
Врвен квалитет за филигрански резултат
Исклучително еластичена и високо стабилна
Природни бои како кожата со полу-мат финиш на порцелан
Реални бои со користење на најчисти пигменти за брилијантни резултати на мешавина
До 5 бои
Препорачан квалитет од специјалисти, експерти и уметници

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости