FIMO професионални за кукли 8027

fimo_professional_doll_art_8027
950,00 ден парче

+

FIMO професионална глина за моделирање која се стврднува во печка, доаѓа во голем блок од 350g.
Поранешниот FIMO Puppen
Врвен квалитет за филигрански резултат
Исклучително еластичена и високо стабилна
Особено погоден за обликување на фигури во облик на кукла
Природни бои како кожата со полу-мат финиш на порцелан
Реални бои со користење на најчисти пигменти за брилијантни резултати на мешавина
До 24 живописни бои
Препорачан квалитет од специјалисти, експерти и уметници

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости