FIMO професионални 8004

fimo_professional8004-0_945910259
150,00 ден парче
боја

+

FIMO професионална глина за моделирање која се стврднува во печка, доаѓа во стандарден блок од 85g.
Поранешниот FIMO classic
Врвен квалитет за филигрански резултат
Исклучително еластичена и високо стабилна
Реални бои со користење на најчисти пигменти за брилијантни резултати на мешавина
До 24 живописни бои
Препорачан квалитет од специјалисти, експерти и уметници

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости