ergosoft jumbo 158

ergosoft_jumbo158-box6_625544017
480,00 ден парче
сет

+

Џамбо молив во боја, за широк опсег на креативни можности при: боење или цртање.
Белата A·B·S обвивка ја штити меката мина од кршење, што ја прави за 30% поотпорна.
Со единставена нелизгачка мека површина и совршена ергономија, благодарение на триаголната форма која нуди релаксирано и лесно пишување и боење.

Моливот е во согласност со EN 71
Лесен за острење со било која квалитетна острилка, како на пр. нашата STAEDTLER Noris Club острилка 512 128  
12 живописни бои достапни самостојно и во нашата исправена STAEDTLER  кутија со 6 или 12 моливи.

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости