Норис Клуб 129

norisclub129-box6_2044838201
340,00 ден парче
сет

+

Екстра дебел молив во боја, со шестоаголна форма и атрактивен “Stars” дизајн.
Белата A·B·S обвивка ја штити мината, ова го прави моливот до 30 % поотпорен од кршење.
Идеален за мали детски раце и боење на големи површини.
Моливот е во согласност со  EN 71.
Лесен за острење со било која квалитетна острилка за џамбо моливи, како на пр. Нашата пластична 510 90 острилка.
Дијаметар на мина: Ø 6 mm
12 живописни стандардни бои достапни самостојно и во комплетти од 6 или 10 моливи.
6 сјајни неонски бои достапни самостојно и во комплети од 6 моливи.

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости