ball 431 XB

triplusball-431-xb_1509552977
90,00 ден each
боја

+

Премиум хемиско пенкало на STAEDTLER за исклучително мазно пишување.

Наградувано хемиско пенкало со капаче.
Ергономска триаголна школка која овозможува пишување без напор.
Гумирани страни на школката.
Безбедни за во авион: Автоматското изедначување на притисокот не дозволува пенкалата  да протечат дури се наоѓаат во авион.

Метален врв, метален навој на долното капаче.
Неизбришливо мастило во согласност со ISO 12.757-2.
Може да се полни.
Две дебелини на линии: М.
Достапно во 6 бои.

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости