Норис Клуб 127

100,00 ден each
сет

+

Триаголен молив во боја со стандардна големина за сите возрасти.
Белата A·B·S обвивка ја штити мината, ова го прави моливод до 30 % поцврст.
Ергономскиот триаголен дизајн на моливот овозможува правилно држење кое придонесува за пишување, цртање и боење без замор.

Лесен за острење со било која квалитетна острилка како на пр. нашата STAEDTLER Noris Club  512 128 острилка.
Моливот е во согласност со  EN 71
Достапни во  36 бои во комплети од  6, 12, 24 и 36 бои

Email маркетинг придружи се на нашата мејл листа и добивај ги сите новости